Archa světel a stínů

CZ
EN

Archa světel a stínů
(Česká republika, 2018, 90 min)

Režie: Jan Svatoš

Projekce a debata u příležitosti Dne Afriky

Novému českému dokumentu Archa světel a stínů režiséra Jana Svatoše předcházelo téměř 10 let příprav, rešerší a pátrání ve filmových archivech, včetně knihovny Kongresu ve Washingtonu.
Film vůbec poprvé prezentuje unikátní archivní záběry z Afriky pořízené ve 20.–30. letech minulého století a přibližuje téměř neznámý příběh filmových průkopníků, manželů Martina a Osy Johnsonových.
Snímek podávající svědectví o zrození filmové divočiny a o mizení jejího předobrazu chce připomenout nejen pozoruhodný život tohoto amerického páru, ale také jejich moderní myšlenky blízké současným idejím humanismu a ochrany životního prostředí.

Po skončení filmu následuje debata v českém jazyce s režisérem filmu Janem Svatošem a Janem Blinkou, který má v České rozvojové agentuře na starosti projekty realizované v Etiopii a Zambii. Moderátorkou debaty bude ředitelka festivalu Tvůrčí Afrika Lucie Němečková.

Vstup na projekci a debatu je zdarma, kapacita sálu je však omezena, místo v sále je možno rezervovat.

Akce organizovaná Českou rozvojovou agenturou se koná u příležitosti Dne Afriky a ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.