RODINNÉ PŘEDSTAVENÍ | Cyklus "Na čerstvém vzduchu"

FR
EN

RODINNÉ PŘEDSTAVENÍ | Cyklus "Na čerstvém vzduchu"
(Francie, 58 min)

Krátkometrážní animované filmy

Ve francouzštině s anglickými titulky

Pohádky bez slov doporučené pro děti ve věku 3 až 6 let (58 mn). Cyklus "Na čerstvém vzduchu": 8 krátkých, animovaných příběhů pro menší i větší nás zavedou ze zahrady do hor, z venkova až do lesa, mezi poezii až k smíchu. Ucítíte vítr ve vlasech a velkou svobodu!

- Po dešti 
(Francie, 2018, 9mn)
Režie : Valérian Desterne, Carlos Osmar Salazar Tornero, Céline Collin, Lucile Palomino, Juan Olarte, Juan Pablo De La Rosa Zalamea et Rebecca Black

Pes žije šťastně se svým pánem, obyčejným pastýřem, na zelených pastvinách. Pastýř není spokojený, kolik vlny z ovcí ostříhal a tak ji přeměnil na obláčky, z kterých prší. Co se ale stane s pastvinami? Pejsek musí být kreativní a vymyslet plán, aby se nestalo to nejhorší.

- Pírko Kiki
(Francie, 2020, 5mn)
Kanárek Kiki nikdy neznal nic jiného než svojí malou klec a starou paní, která ho krmila. Snil, aby mohl poletovat venku na svobodě s dalšími ptáčky. Jednoho dne dvířka od klece zůstaly otevřené, Kiki ulítla a objevuje velký svět, v kterém musí umět létat. Být svobodným ptáčkem nahání někdy strach.

- Muž a ptáci
(Francie, 2017, 4mn)
Režie : Quentin Marcault

Obyvatelé jedné horské vesničky zamrzlé sněhem čekají, až přijde ptačí muž, který hlásí konec zimy.

- Slon Hanibal 
(Francie, 2019, 4mn)
Režie : Aurélie Monteix

Jeden válečný slon se ztratí v horách. Nečekané setkání změní jeho život. 

- Zahrada
(Francie, 2003, 6mn)
Režie: Marie Paccou

Pár se probudí v zahradě. Žena je nedočkavá, aby si ulovila rybu, ale není to vyspělé. Měla počkat.

- Ticho pod kůrou stromů
(Bahamy, Spojené Státy, Francie, Portoriko, 2009, 11mn)
Režie: Joanna Lurie

V jednom obrovském lese pokrytým bílým kabátem malé stvoření objevují sníh tak bílý, překrásný, fascinující. Les je odvede to opilého víru radosti a k spoustu novým objevům. Večerní pohádka plná něhy a pohlazení.

- Deštníky
(Francie, 2020, 12mn)
Režie: José Prats et Àlvaro Robles

Ve vesničce, kde vládne nezastavitelný déšt, šestiletá Kyna si celé dny bezstarostně hraje, schovaná pod vousy deštníku Dina, jeho otce. Jedné noci se ztratí její milovaný pes Nana. Aby ho Kyna našla, musí překonat svůj největší strach, déšt.

- Lov
(Francie, 2017, 5mn)
Režie: Alexey Alekseev

Příhody jednoho městského, slepého a neškodného myslivce, který si omylem na lov do lesa vzal králíka místo svého psa. Nakonec se žádnému zvířeti nic nestalo.