Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu, který pořádá Francouzský institut v Praze, je největší francouzskou kulturní událostí v České republice a je také nejvýznamnějším festivalem svého druhu ve střední Evropě.  
Festival každoročně představuje českým divákům co nejširší výběr ze současné francouzské filmové produkce. Bohatá programová nabídka a návštěvnost festivalu, která pravidelně dosahuje 20 000 diváků, řadí tuto filmovou přehlídku mezi nejvýznamnější filmové události v České republice.

25. ročník Festivalu francouzského filmu se bude konat od 24. do 30. listopadu 2022.

www.festivalff.cz

 

 

Politika naší kulturní spolupráce, vysoká kvalita technického vybavení a pohodlí kinosálu Kina 35 lákají organizátory četných festivalů k pořádání filmových projekcí ve Francouzském institutu v Praze.

Ve spolupráci s českými a evropskými distributory organizuje Kino 35 předpremiérové projekce, jejichž cílem je zviditelnění filmových novinek a podpora jejich propagace, a to i mimo rámec festivalů. Rozličné aktivity Kina 35 jsou však též prostředkem k profesnímu setkávání a jeho prostory příhodné k pořádání vzdělávacích akcí se studenty FAMU či jiných soukromých filmových škol.   

Francouzský institut v Praze nabízí Kino 35 k pronájmu!