Aurora's Sunrise

EN, FR

Aurora's Sunrise
(AM, Německo, Litva, 2022, 94 min)

Režie: Inna Sahakyan

Dokument, Animovaný, Drama

V arménštině, turečtině, angličtině, němčině, kurdštině s anglickými a francouzskými titulky

Cesta přeživšího od krveprolití až na červený koberec.

V pouhých 14 letech přišla Aurora během hrůzy arménské genocidy o všechno. Se štěstím a mimořádnou odvahou ale utekla do New Yorku, kde se její příběh stal mediální senzací. Aurora, která hrála v jednom z prvních hollywoodských trháků jako ona v roce 1919, Auction of Souls, se stala tváří největší charitativní kampaně v americké historii. Díky směsi živé animace, video svědectví staré Aurory a 18minutových znovuobjevených záběrů z jejího původního ztraceného němého eposu oživuje Aurora's Sunrise Auroře její inspirativní zapomenutý příběh.

Po první světové válce Aurora Mardiganian přežije arménskou genocidu v Osmanské říši. Uteče do Hollywoodu, kde se stane figurkou boje za spravedlnost. Film mísí animaci s archivními záběry a vypráví tragický příběh ze soudobých dějin.

Komunitní promítání

Vytvořeno Bars Media Studio (Arménie) v koprodukci s Gebrueder Beetz Filmproduktion (Německo) a Artbox Laisvalaikio Klubas (Litva). Tento film vznikl díky akademickému příspěvku Institutu Zoryan a vychází z jeho Archivu orální historie. Akce je organizována a pořádána ve spolupráci s Bars Media a Zoryan Institute.