Rodinné představení: Zimní krátké filmy

FR
EN

Rodinné představení: Zimní krátké filmy
(Francie, 71 min)

Animované

Ve francouzštině s anglickými titulky

Ve Francouzském institutu v Praze se koná vánoční dopoledne! Na programu je: 

  • Od 10 hodin v Mediatéce: taneční dílna, výroba ozdob, show a vánoční písně a přátelské občerstvení.
  • Poté v 13h zveme rodiče s dětmi do kina na promítání krátkých zimních animovaných filmů!

Který film vás nejvíce potěší?

Maminka brečí jako želva

Osmiletá Jeanne má silnou povahu. Její maminka prochází depresí. Rozhodne se vyhledat pomoc a pošle dceru strávit vánoční svátky s Mémé Oignon na venkov. Jeanne se mylně domnívá, že matka odjela na dovolenou bez ní, a odjíždí rozzlobená. Během pobytu si však Jeanne najde nečekané přátele: Léona a Soňu, dvě místní děti, a Clocla, obrovského tuláka, který žije v lese. Díky novým přátelům Jeanne zjistí, že život může být přece jenom zábava!

Athleticus - zimní aktivity

Divoká zvířata soutěží ve sportovních disciplínách v "Athleticus". Od stolního tenisu přes vysokou laťku, boby až po curling, reagují podle své osobnosti a anatomických vlastností a vytvářejí komické nebo poetické situace, které jsou vždy netradiční. Obří slalom; Rychlobruslení; Skicross; Nosiči nosítek; Tanec na ledě; Křesadlová lanovka; Kluziště pro dva.

Ticho pod kůrou 

V obrovském lese pokrytém velkou bílou peřinou objevují zvláštní malí tvorové sníh, tak bílý, tak krásný, tak fascinující. Ten je unáší ve víru opojení a radosti, když se setkávají s podivnými úkazy. Noční příběh plný něhy.

Ptačí muž 

V horské vesnici, kterou zavalil sníh, očekávají obyvatelé příchod Ptačího muže, který ohlašuje konec zimy.

Rys ve městě 

Zvědavý rys opouští svůj les, přilákán světly nedalekého města. Baví se tam dobře, dokud neusne uprostřed parkoviště. Brzy ráno překvapení místní obyvatelé objeví toto podivné zvíře zasypané sněhem.

Pod ledem 

Volavka loví ryby na jezeře v zimě.