DNY FRANKOFONIE | Výběr francouzských krátkometrážních filmů

FR
EN

DNY FRANKOFONIE | Výběr francouzských krátkometrážních filmů
(Francie, 60 min)

Krátkometrážní filmy

Večer Francouzského velvyslanectví


  • Srdečnost (Po východu ze školy - krátký animovaný film inspirovaný básní Paula Verlaina) - Nathanaël Perron

Táhne se, kroutí, vcucne vás svými špinavými ústy: pařížské metro. Pokud dav vypadá jako zombie a vy jdete špatným směrem, protestujte.

  • Tolik o tobě sním (Po východu ze školy - krátký animovaný film na motivy básně Roberta Desnose), autor: Emma Vakarelova

Snové a romantické setkání v srdci noci... "Tolik o tobě sním" je součástí sbírky "Po východu ze školy - Robert Desnos". Třináct režisérů představuje třináct krátkých filmů na motivy básní Roberta Desnose.

  • Bolide - Juliette Gilot - 2021

Léto 2031, čtyřicet stupňů ve stínu. Zatímco benzínová auta jsou nyní zakázána a na silnicích jezdí jen několik elektromobilů, šestnáctiletá Saadia pochopí, že výuční list pro mechaniky, který dostala, ji zavede přímo na úřad práce! Aby ji její dvě nejlepší kamarádky Charly a Titi rozveselily, vymyslí vtip: co kdyby autem budoucnosti byl kůň! Nápad se ujme a Saadia vymění svůj elektrický skútr za mohutného tažného koně, kterého odveze do centra svého sídliště a pokřtí ho Bolide.

  • Jednou odejdu, Amélie Bonnin - 2021 - César 2023 za nejlepší krátký hraný film

Po absolvování střední školy Julien opustil rodné město, aby si vybudoval větší život v hlavním městě, a zanechal za sebou své vzpomínky. A pak se jednoho dne musí vrátit a ten den na něj mezi dvěma balíčky Pepita vyskočí jeho vzpomínky.

S Juliette Armanet a Bastienem Bouillonem (Cena za nejlepší mužskou naději, César 2023, za film "La Nuit du 12").