DNY FRANKOFONIE | Argentinský večer: Los Corroboradores

SPA
EN

DNY FRANKOFONIE | Argentinský večer: Los Corroboradores
(Argentina, 2017, 70 min)

Režie: Luis Bernardez

Dokument, Thriller

Ve španělštině a francouštině s anglickými titulky

Před filmem se můžete těšit na přípitek ve foyer kina, který začne v 17h30 (otevřeno veřejnosti)

Někteří se domnívají, že Los Corroboradores byl tajný spolek v Buenos Aires na počátku 20. století, který si dal za cíl napodobit Buenos Aires po vzoru Paříže. Ale v roce 1930 se však jejich stopa ztratila a jejich existence se stala městským mýtem.

Francouzská novinářka Suzanne se vydává do Buenos Aires na pozvání Martína Dresslera, který jí musí odhalit nejstřeženější tajemství argentinské smetánky, v níž se mimo jiné objevují zajímavé postavy jako Carlos Pellegrini, Marcel Duchamp, Miguel Cané a Le Corbusier... a potvrdit existenci této tajné společnosti s viditelnou realitou v Buenos Aires. "Ke korrobaci dochází tehdy, když jsou dvě události spojeny z hlediska své existence a dojde ke korroboraci".
Dressler však schůzku nikdy neuskutečnil. Suzanne pak začala zkoumat nejvýznamnější budovy města. Zjistila, že Les Corroboradores vyslali do Paříže fotografy a architekty, aby pořídili co nejpřesnější záznam. Ve 30. letech 20. století však záhadně zmizeli a dodnes se stali nejistým mýtem. Suzanne si myslí, že za Dresslerovým zmizením stojí oni. A že ona sama je pronásledována. Prostřednictvím dosud nezveřejněných archivů a rozhovorů s odborníky je nejen revidována známá historie hlavních budov v "Malé Paříži Jižní Ameriky", ale jsou doplněny nové údaje a dílky do dosud neúplné skládačky.

Pořádá Velvyslanectví Argentínské Republiky a Francouzský institut v Praze  v rámci Dnů frankofonie 2024