Náš nový prezident

CZ, EN

Náš nový prezident
(USA, Rusko, 2018, 78 min)

Kategorie: Panorama

Festival Jeden svět

Unikátní snímek umožňuje na vlastní kůži zažít působení propagandy, kterou Kreml denně masíruje vlastní obyvatelstvo a všechny, kdo jsou ochotni uvěřit těm nejabsurdnějším konspiračním zkazkám. Třeba té, proč by se Donald Trump měl stát prezidentem USA.

O praktikách ruské propagandy se v posledních letech mluví čím dál častěji, málokdo ale tuší, jak doopravdy funguje. Neotřelý dokument je založen na sestřihu stovek útržků z vysílání ruských televizních stanic. Dohromady dávají příběh o tom, jak Kremlem ovládaná média ruským občanům podsunula přesvědčení, že Hillary Clinton je nebezpečím pro celý svět a že Donald Trump je jeho záchranou. Lži, manipulace, překrucování. Všechny tyto nástroje se šíří v rychlém sledu z obrazovek jako infekce, které se lze jen stěží dlouhodobě bránit.

Fake news, dezinformace, hoaxy – jak je poznat a nenaletět jim v době, kdy jsme denně zahlceni množstvím zpráv, které nestíháme pečlivě číst? Díky inciativě Zvol si info si v tom po jedné z projekcí filmu Náš nový prezident  můžete udělat pořádek. Zástupci iniciativy vám představí nejzáludnější dezinformační zprávy a pomohu vám zorientovat se v nástrahách rychlého online světa. V Česku proti šíření dezinformací bojují také Manipulátoři.czStopFakeFactCzechHateFree nebo Demagog.cz. Podpořte je a šiřte výsledky jejich práce.