Premiéra filmu ZASTÁVKA

Premiéra filmu ZASTÁVKA
(Česká republika, 2022, 54 min)

Přijďte na premiéru filmové kolekce NEHODA do Kina 35, v pondělí 21.11. v 19:00! Čtyři mladí tvůrci z Filmové akademie Miroslava Ondříčka představují čtyři krátké filmové příběhy, plné bolesti, lásky, osamocení a naděje, z nichž každý má svůj specifický žánr a styl. Kolekce filmových příběhu o životních zastávkách a nových cestách.

80 kč - promítání v češtině

  • Osamocený (drama, 15 minut, režie David Lekeš)

Senior Zdeněk po smrti manželky zůstává sám. Jednoho dne dostane Zdeněk zprávu, že ho jeho rodina navštíví. Pár hodin před příjezdem mu oznámí, že nemůže dorazit kvůli neodkladné práci. Na Zdeňka znovu dopadne osamocení a aby toho nebylo málo, umírá mu jeho pes.

  • Zkouška dospělosti (komedie a psychologické drama, 14 minut, režie Matěj Fr. Preisler)

Mladý student a třídní premiant Matyáš Preiss má před sebou maturitní zkoušku. Ačkoli je na ni velmi dobře připraven a škola počítá s jeho nejlepšími výsledky, je od zkoušky vyloučen, jelikož se nečekaně obětuje a pomůže spolužačce Dáše, se kterou se mají skrytě rádi. Zkouškou dospělosti je pak pro něho jejich bližší poznání.

  • Nehoda (thriller, 12 minut, režie Stefan Lambert)

Petr dostane zprávu o nehodě své ženy. V nemocniční čekárně potkává neznámou ženu, která mu sdělí, že její manžel byl v autě s jeho ženou. Společně se pak snaží zjistit, co mají jejich partneři společného.

  • RACHEM (drama, 13 minut, režie Gabriel Malík)

Drogově závislá Markéta chodí pravidelně za svým dlouholetým kamarádem Jakubem, se kterým si promítají filmy. Jakub je místní farář a dlouhodobě se snaží Markétě pomoct její závislost překonat. Sám si ale dobře uvědomuje, že jeho možnosti jsou limitované, a to nejdůležitější musí udělat Markéta sama.