FEM 2:2 | Středy rovnosti: 7 MINUTI

ITA
CZ

FEM 2:2 | Středy rovnosti: 7 MINUTI
(Itálie, Francie, Švýcarsko, 2016)

Režie: Michele Placido

Hrají: Ambra Angiolini, Cristiana Capotondi, Fiorella Mannoia, Maria Nazionale, Violante Placido, Clémence Poésy, Sabine Timoteo, Ottavia Piccolo, Anne Consigny, Michele Placido, Bruno Cariello, Mimma Lovoi, Donato Placido, Gerardo Placido, Balkissa Maiga, Luisa

V rámci francouzsko-německého cyklu FEM 2:2, Das Jahr de l'égalité, nabízí Kino 35 a Goethe-Institut "Středy rovnosti". Vždy dvě středy v měsíci se konají projekce doprovázené přednáškou, které představují německé, francouzské a evropské pohledy na téma rovnosti pohlaví.


Film promítaný v italštině s českými titulky


// CZ (ENG and IT below) //

Majitelé italské textilní společnosti prodají většinu majetku nadnárodní společnosti. Z počátku se zdá, že k žádnému propouštění nedojde a dělnice i další zaměstnankyně si mohou oddechnout. Ve smlouvě je ovšem drobná klauzule, kterou chce nový vlastník nechat firemní radou podepsat.
Jedenáct žen bude muset za sebe i za celou továrnu rozhodnout, zda návrh firmy přijme. Postupně se rozhoří debata a před závěrečným hlasováním vyjdou na světlo příběhy každé z nich, složené z nadějí a vzpomínek, kaleidoskop velmi odlišných a pulzujících životů žen, matek a dcer.

Film byl natočen podle skutečné události, k níž došlo ve francouzském Yssingeaux v roce 2012. 

// ENG //

The owners of an Italian textile factory sell the majority of their shares to a corporation. There is a small clause in the agreement that the new ownership wants the Factory Council to sign. Eleven women will decide for themselves, and as representatives of their colleagues, whether to accept the proposal or not. Little by little, the debate becomes heated and their stories, hopes, and memories come out. A kaleidoscope of pulsating lives, so different from each other - lives of women, mothers, and daughters.

From a true story that happened in France, in Yssingeaux, in 2012.

// IT //

I proprietari di un’azienda tessile italiana cedono la maggioranza della proprietà a una multinazionale. Sembra che non siano previsti licenziamenti, operaie e impiegate possono tirare un sospiro di sollievo. Ma c'è una piccola clausola nell'accordo che la nuova proprietà vuole far firmare al Consiglio di fabbrica. 
Undici donne dovranno decidere per sé e in rappresentanza di tutta la fabbrica, se accettare la richiesta dell’azienda. A poco a poco il dibattito si accende, ad emergere prima del voto finale saranno le loro storie, fatte di speranza e ricordi. Un caleidoscopio di vite diversissime e pulsanti, vite di donne, madri, figlie.

Da una storia vera accaduta in Francia, a Yssingeaux, nel 2012.