Marc Coppey a PKF - Prague Philharmonia | Záznam koncertu z Buquoyského paláce v Praze

Marc Coppey a PKF - Prague Philharmonia | Záznam koncertu z Buquoyského paláce v Praze

Marc Coppey a PKF - Prague Philharmonia | Záznam koncertu z Buquoyského paláce v Praze

Koncert pořádaly 12. března 2022 v rámci předsednictví Francie v Radě Evropské unie 2022 Velvyslanectví Francie v České republice a Francouzský institut v Praze v Buquoyském paláci, sídle Francouzského velvyslanectví v České republice, za laskavé podpory Ad-Ventures Invest.

W. A. MOZART: Symfonie č. 33 B dur, KV 319
C. SAINT-SAËNS: Labuť z cyklu Karneval zvířat
A. DVOŘÁK: Klid, op. 68
G. FAURÉ: Elegie, op.24 pro violoncello a orchestr
M. RAVEL: Náhrobek Couperinův

Účinkují PKF – Prague Philharmonia, Marc Coppey – dirigent a sólo violoncello.

Špičkové hudební těleso PKF – Prague Philharmonia přináší divákům atraktivní komorní program složený z děl Mozarta, Dvořáka, Saint-Saënse, Ravela a Faurého a nechá je nahlédnout do jinak veřejnosti nepřístupného Buquoyského paláce v Praze, v němž sídlí francouzský zastupitelský úřad. Tento palác je jedním z nejvýraznějších příkladů pražského baroka a od roku 1919 je také místem, kde se rozvíjejí česko-francouzské vztahy. V roce 1988 zde tehdejší francouzský prezident Francois Mitterand přivítal Václava Havla a další české disidenty. Kulturní dějiny tohoto historického skvostu v centru Prahy jsou neméně bohaté: přímo v Hudebním salonu, v němž probíhalo natáčení, koncertoval skladatel Maurice Ravel a údajně i sám Wolfgang Amadeus Mozart. Hudba obou těchto skladatelů je samozřejmě zařazena do programu koncertu.

Jako sólista a dirigent v jedné osobě se v programu představí francouzský violoncellový virtuóz Marc Coppey, jeden z nejuznávanějších sólistů a komorních hráčů ve svém oboru.

Česká televize 2022