Speciální projekce | Z tvého života

CZ
FR

Speciální projekce | Z tvého života
(2012, 74 min)

Režie: Kryštof Mařatka

Speciální večer Ozvěny festivalu Czech-In Film Festival 2021 : Zveme vás na promítání filmu Z tvého života, který proběhne v rámci ozvěn festivalu Czech-In Film 2021. Ve Francii působící dirigent a hudební skladatel Kryštof Mařatka představí intimní rodinný portrét svého otce na pozadí předešlého století.

Za přítomnosti Kryštofa Mařatky a producenta Tomáše Dorušky


Rod Mařatků je v Čechách slavný: od Josefa Mařatky, významného sochaře a Rodinova žáka, až po Kryštofa Mařatku, současného hudebního skladatele. Mezi nimi je fascinující postava, syn prvního, otec druhého: Zdeněk Mařatka.
Tento významný lékař, který se narodil v roce 1914, zažil osm různých politických režimů: Rakousko-Uhersko, první Československou republiku, Československo bez Sudet, nacistický Protektorát Čechy a Morava, třetí republiku v letech 1945-1948, různá období komunistické vlády, Československo po sametové revoluci a nakonec současnou Českou republiku. V roce 1997 získal cenu Vision a v roce 2009 Cenu Nadace Dagmar a Václava Havlových. K jeho 95. narozeninám se jeho syn rozhodl natočit film, který mu byl věnován. Dojemné, vtipné, melancholické... Na pozadí filozofických úvah a diskusí několika generací jedné rodiny se vynořuje celé 20. století.