Titan / speciální večer

Titan / speciální večer
(Francie, Belgie, 2021, 108 min)

Režie: Julia Ducournau

Hrají: Vincent Lindon, Agathe Rousselle, Garance Marillier, Dominique Frot, Myriem Akeddiou, Anaïs Fabre, Nathalie Boyer


Drama, thriller
Nevhodné do 18 let

Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.
Po sérii nevysvětlitelných trestných činů se otec setká se synem, který byl deset let nezvěstný. Titan: kov vysoce odolný vůči teplu a korozi se slitinami s vysokou pevností v tahu. 
 

Film Titan, který nečekaně získal Zlatou palmu na posledním ročníku festivalu v Cannes, přistál ve světě filmu jako UFO – rozdělil kritiku a dodnes je předmětem polemik. Francouzská režisérka Julia Ducournau, známá feministická osobnost žánrového filmu, se díky němu stala první ženou v historii, která samostatně získala toto slavné ocenění. Julia Ducournau zapůsobila již svým celovečerním debutem Grave a film Titan s výrazně novátorským a radikálním režisérským vedením je jejím příspěvkem do žánru hororových filmů. Francouzský institut v Praze zve na večer věnovaný tomuto filmu, který nikoho nenechává lhostejným, s Davidem Čeňkem, filmovým teoretikem vyučujícím na FAMU, kde je zároveň proděkanem pro mezinárodní vztahy. David Čeněk pracuje pro mnoho českých filmových festivalů a festivalů specializovaných na francouzskou filmovou tvorbu. Před projekcí David Čeněk přednese krátký úvod k filmu a bude následovat diskuse s publikem.

Přijďte v pondělí 8. listopadu do Francouzského institutu v Praze zhlédnout nový klenot francouzského žánrového filmu, který bude zastupovat Francii na Oscarech!