FRANCOUZSKÉ DOKUMENTY NA FESTIVALU JEDEN SVĚT

FRANCOUZSKÉ DOKUMENTY NA FESTIVALU JEDEN SVĚT

10/05 – 06/06/2021
Všechny filmy online na JEDEN SVĚT ONLINE
www.jedensvetonline.cz

23. ročník festivalu Jeden svět se věnuje tématu přesunu do digitálního světa, zaměřuje se na vliv technologií na dnešní společnost, zabývá se otázkou manipulace ve virtuálním prostředí nebo tím, jak technologie přebírají lidské předsudky do svých algoritmů.

Festival letos uvede šest francouzských dokumentárních snímků. Tři z nich budou uvedeny v rámci živých vysílání studia Jeden svět živě, které bude vysílat od 10. do 19. května. 10. května ve 14 hodin festival nabídne dokument O muži, který hledal svého syna zachycující příběh otce, který beznadějně hledá svého uneseného syna a setkává se s nečinností a nezájmem čínských úřadů. Po projekci proběhne dabata s autory snímku Delphine Deloget a Stéphanem Correa.
V kategorii Stáří vpřed! je v sobotu 15. května ve 14 hodin na programu dokument režisérky Pauline Horovitz Táta na odpočinku. Otec dokumentaristky, respektovaný lékař, odchází v sedmdesáti letech do důchodu, plní si své sny a stává se hercem. Po filmu bude následovat debata s režisérkou.
Ve středu 19. května ve 14 hodin festival uvede francouzsko-belgický koprodukční snímek Němý hlas režiséra Reky Valerika. Nadějný zápasník bojových sportů Kavaj je nucen uprchnout z Čečenska, když se jeho bratr dozví, že je gay a vyhrožuje mu smrtí. Film doplní debata s producentem Davidem Hurstem.

Další francouzské snímky budou ke zhlédnutí od 20. května do 6. června rovněž na Jeden svět online. Diváci se mohou těšit na nový film Pascala Plissona Gogo, experimentální snímek Noví bohové režiséra Loïca Hobiho či svědectví o rasismu a genderové nerovnosti v tunisské společnosti Ghofránin sen.

Předprodej a prodej vstupenek on-line na www.jedensvetonline.cz / www.oneworldonline.cz
Vstupné 90 Kč