16 východů Slunce

FR
EN

16 východů Slunce
(Francie, 2018, 118 min)

Režie: Pierre-Emmanuel Le Goff

Hrají: Thomas Pesquet

Debate after movie with consecutive English translation / Po projekci následuje debata s autorem ve francouzském jazyce s konsekutivním překladem do angličtiny.

Online

Documentary / Dokumentární film

Na zakončení Měsíce dokumentárních filmů Vám Kino 35 ve spolupráci s Francouzským institutem a 25eme heure v sobotu 28. listopadu v 15h nabízí možnost online zdarma shlédnout dokument o vesmírném putování Thomase Pesqueta nazvaný "16 levers de Soleil / 16 východů Slunce".

Snímek režiséra Pierre-Emmanuela LeGoffa bude promítán v originálním znění s anglickými titulky a po projekci bude následovat debata s autorem ve francouzském jazyce s konsekutivním překladem do angličtiny.

Pro vstup do virtuálního kinosálu klikněte ZDE!

Rezervujte si sobotní odpoledne na toto vesmírné dobrodružství z pohodlí Vašeho domova!

Krátké video od režiséra filmu v AJ.

CZ
Letět do vesmíru. Svůj sen si Thomas Pesquet splnil, když odstartoval ze základny Bajkonur. Šest měsíců ve vzdálenosti 450 km od Země. Tam, kde se svět ztrácí do neznáma, se rozvíjí dialog mezi astronautem a vizionářským dílem Saint Exupéryho, které si s sebou na vesmírnou stanici vzal.

ENG

On the occasion of  the closing of the Documentary Film Month, the cinema of the French institute in Prague - Kino 35, in collaboration with The French Institute and 25eme heure, presents on Saturday 28th November at 3 p.m. a free online screening of the space odyssey of Thomas Pesquet « 16 Sunrises ».

The documentary directed by Pierre-Emmanuel Le Goff will be screened in original French version with English subtitles and followed by a debate with the director in French with translation into English.

To access to the virtual cinema click HERE
Book your Saturday afternoon for a space adventure from you sofa !


Flying into space. It is this dream that Thomas Pesquet realized when he took off from the Baikonur base. 450 kilometres from Earth, during these six months, when the world seems to be fading into the unknown, a dialogue between the astronaut and the visionary work of Saint Exupéry, which he took with him on the space station, takes place.

Short video from the director in English.