PŘESUNUTO - Trop courts ! Výběr frankofonních krátkometrážních filmů pro školy

PŘESUNUTO - Trop courts ! Výběr frankofonních krátkometrážních filmů pro školy


Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

V návaznosti na rozhodnutí vlády České republiky :

-    kurzy francouzštiny jsou do odvolání zrušeny,
-    Kino 35 je do odvolání zavřeno,
-    většina kulturních akcí v březnu bude přesunuta na pozdější datum,
-    21. ročník Dnů Frankofonie bude přesunut na pozdější datum,

Sledujte nás na sociálních sítích I našem webu a buďte tak informování o vývoji situace a aktualitách.

Pro sledování nejnovějších zpráv a doporučení v souvislosti s Koronavirem, doporučujeme sledovat internetové stránky Ministerstva zdravotnictví či Ambasády Francie v ČR - https://cz.ambafrance.org/Koronavirus-2019-nCoV-Informace-a-doporuceni-10-brezen-2020 
 

Trop courts !, aneb když se Kanada, Lucembursko, Švýcarsko a Francie rozhodnou, že představí žákům a studentům učícím se francouzský jazyk cyklus veselých a dojemných krátkometrážních filmů, jež ilustrují rozmanitost frankofonních filmových talentů.

  • Kanada

Červená stezka

Tento krátký dokument nám představí skutečnou tradiční indiánskou slavnost pow-wow. Filmařka původem z rezervace Manawan sleduje osudy Tonyho Chaichaie, mladého Indiána, který hledá svou identitu. Dokumentaristka přitom objevuje kulturu, minulost a předávání zkušeností a vědomostí přímo v srdci indiánské komunity Atikamekw. Poháněn touhou opět se propojit se svou rodinou a kořeny, Tony Chaichai přináší dojemné svědectví cesty, která ho k nim přivedla blíže. Sám se brzy stane otcem, proto si je čím dál více vědom bohatství své kultury a oslavuje její dědictví tancem v pow-wow po boku svého bratrance Ronnyho Chaichaie.

Dokument byl natočen Thérèse Ottawa při příležitosti Tremplin NIKANIK, soutěže pro frankofonní indiánské filmaře z provincie Québec.

Původní verze ve francouzštině s českými titulky, 15 min.

  • France

Zákon nejsilnějšího

Malá opice se snaží velmi těžko utrhnout obrovský banán. Větší opice si myslí, že je pro ní, když dorazí ještě větší a silnější opice, která se ji přizpůsobí. Malá opička najde trik, jak sníst většinu tohoto banánu, ale ... na své vlastní riziko.
Bez dialogu, 7min

Klec 

Je to setkání medvěda uvězněného v kleci a toho, kdo nemůže zpívat a malého ptáka, který nemůže létat, ale který zpívá velmi dobře. Každý se obohatí přátelstvím druhého a překoná své handicapy.
Bez dialogu, 6min

  • Lucembursko

Portrétista

Dědeček se snaží prostřednictvím umění navázat vztah se svojí umírající vnučkou.

Původní verze ve francouzštině s českými titulky, 15 min.

  • Švýcarsko

Le dilemme du porc-épic

Po závratné sportovní kariéře střídá 45letý Jean jedno zaměstnání za druhým, aniž by mu to přineslo skutečné uspokojení. Současně trénuje svoji dceru Leu, vycházející hvězdu závodního potápění. V den důležitého závodu se stane nečekaná událost, která vztah mezi nimi změní.

Původní verze ve francouzštině s českými titulky, 12 min.