Spécial courts ! Výběr frankofonních krátkometrážních filmů

Spécial courts ! Výběr frankofonních krátkometrážních filmů


Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Spécial courts ! To je večer s krátkými filmy z frankofonního světa, které Vám přináší společně Kanada, Lucembursko, Švýcarsko, Tunisko a Francie. Krátkometrážní film je ideální způsob, jak se za jediný večer přenést do frankofonního světa a objevit jeho bohatství a rozmanitost. 

  • Kanada

Červená stezka

Tento krátký dokument nám představí skutečnou tradiční indiánskou slavnost pow-wow. Filmařka původem z rezervace Manawan sleduje osudy Tonyho Chaichaie, mladého Indiána, který hledá svou identitu. Dokumentaristka přitom objevuje kulturu, minulost a předávání zkušeností a vědomostí přímo v srdci indiánské komunity Atikamekw. Poháněn touhou opět se propojit se svou rodinou a kořeny, Tony Chaichai přináší dojemné svědectví cesty, která ho k nim přivedla blíže. Sám se brzy stane otcem, proto si je čím dál více vědom bohatství své kultury a oslavuje její dědictví tancem v pow-wow po boku svého bratrance Ronnyho Chaichaie.

Dokument byl natočen Thérèse Ottawa při příležitosti Tremplin NIKANIK, soutěže pro frankofonní indiánské filmaře z provincie Québec.

Původní verze ve francouzštině s českými titulky, 15 min.

  • Francie

Samý chlup

Za tři dny má Élodie studující na profesiální kosmetičku dělat zkoušku z epilace. Její otec, řezník Francis,by byl raději, kdyby mu pomáhala v řeznictví…

Původní verze ve francouzštině s českými titulky, 21 min.

  • Lucembursko

Článek 19-42

Julie a Thomas projíždějí ve svém terénním voze Severní les, atmosféra by se dala krájet. Po odbočení z hlavní silnice se setkávají s nevlídným mužem. Čekal tu na ně a oni mu dávají peníze. Společně se vydávají hlouběji do lesa.

Původní verze ve francouzštině s českými titulky, 15 min.

  • Švýcarsko

La place libre (2019)

Mladý tanečník Mateo se vrací do svého domova v Menton, aby se po dlouhé době opět sešel  se svým bratrem Albertem. Mateo však brzy zjistí, že mu jeho starší bratr zazlívá, že nepomohl v boji o přežití rodinné dílny na výrobu svíček. Mateo chce zapomenout na utrpení z dětství, ale usmíření s bratrem není jednoduché.

Původní verze ve francouzštině s českými titulky, 20 min.

  • Tunisko

Bolbol

Pozděj vdaná, Bolbol žije svůj monotonní a nudný život se svým manželem Amorem, s kterým nesdílí už vůbec nic. Balkón jejího domu ale směřuje k tanečnímu sálu, kde je jednoho dne pozvaná na svadbu. Od toho momentu pak navštěvuje všechny svatby – což ji umožní znovuobjevit svou ženskost a svobodu.

Původní verze ve francouzštině s českými titulky, 23 min.