Eko-Logika - Projekce s debatou "Proč chránit biodiverzitu tropických pralesů?"

EN

Eko-Logika - Projekce s debatou "Proč chránit biodiverzitu tropických pralesů?"
(BR, 2017, 82 min)

Režie: Mariana Oliva, Renata Terra, Bruno Jorge

Projekce filmu Piripkura s debatou
Film portugalsky s anglickými titulky, debata anglicky

V rámci festivalu Eko-Logika.

Jaký vliv má odlesňování tropických pralesů na náš každodenní život? Tato projekce s debatou pomůže uvědomit si význam divokých rostlin při objevování nových léků.
Film Piripkura, promítaný ve spoluprác s Jedním světem / One World film festival, sleduje dva poslední přeživší z lidu Piripkura, nomádského kmene Mato Grasso v Brazílii, který bojují za ochranu jeho zůsobu života, zatímco jejich domov prochází obravskými změnami kvůli odlesňování.

Po filmu bude následovat debata, ve které promluví pan Pavel Kindlmann, profesor ekologie na Karlově univerzitě v Praze a odborník na biodiversitu, pan Ladislav Kokoška, profesor na České zemědělské univerzitě v Praze a specialista na účinky léčivých rostlin a paní Petra Horká, profesorka ekologie na Karlově univerzitě v Praze a odbornice na vliv lidských aktivit na vodní faunu.

Film portugalsky s anglickými titulky, debata anglicky

V rámci festivalu Eko-Logika.

 

ENG

The last two surviving members of the Piripkura people, a nomadic tribe in the Mato Grasso region of Brazil, struggle to maintain their indigenous way of life amidst the region's massive deforestation.

After the film, there will be a debate with Pavel Kindlmann, the profesor of ecology and the specialist on the biodiversity, and Ladislav Kokoška, the profesor and specialist on the effects of medicinal plants.