Poslední svého druhu

CZ, EN

Poslední svého druhu
(USA, Velká Británie, 2017, 92 min)

Režie: Kate Brooks

Kategorie: Zemětaje

Festival Jeden svět

Válečná fotoreportérka Kate Brooks obrátila svůj zájem od odkrývání zločinů páchaných na lidech k zachycení systematického vyvražďování zvířat. A zavítala při tom i do českého Dvora Králové.

Pytláci každý rok zabijí tisíce afrických slonů a nosorožců. Důvodem je vysoká poptávka po slonovině a rohovině, zejména na asijských trzích. Ilegální obchod přivedl některé druhy na okraj vyhynutí. Dokument poodhaluje fungování mezinárodní sítě, která dokáže od pytláků a pašeráků i za podpory teroristických organizací přepravit slonovinu až na cílové trhy, mezinárodním dohodám a zákazům navzdory. Ukazuje také vytrvalé úsilí ochránců přírody, správců přírodních parků i vědců, kteří navzdory klesajícím šancím bojují o životy zvířat čelících vyhynutí. Výsledkem je emotivní výzva mezinárodnímu společenství, aby svou pozornost zaměřilo i na osudy těchto tvorů.

Trápí vás, že lidským přičiněním na planetě ubývá ohrožených zvířat? Film Poslední svého druhu přináší znepokojivou podívanou. Pokud chcete přispět k ochraně posledních žijících nosorožců, podpořte Safari Park ve Dvoře Králové, v němž v rámci iniciativy Burn Horns Save Rhinos na podzim 2017 správci parku demonstrativně spálili desítky kilogramů rohoviny. Za ochranu druhů v Česku velmi aktivně bojuje Hnutí DUHA. Do jeho kampaně Česká divočina se můžete zapojit šířením petice nebo účastí v rysích či vlčích hlídkách.