Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu, který pořádá Francouzský institut v Praze, je největší francouzskou kulturní událostí v České republice a je také nejvýznamnějším festivalem svého druhu ve střední Evropě.  
Festival každoročně představuje českým divákům co nejširší výběr ze současné francouzské filmové produkce. Bohatá programová nabídka a návštěvnost festivalu, která pravidelně dosahuje 20 000 diváků, řadí tuto filmovou přehlídku mezi nejvýznamnější filmové události v České republice.

25. ročník Festivalu francouzského filmu se bude konat od 24. do 30. listopadu 2022.

www.festivalff.cz

ZAHÁJENÍ PRO VEŘEJNOST - Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo - Za účasti režisérky Amandine Fredon 
Čtvrtek 24.11, 18:15 

Srdce dubu - Projekce za účasti režiséra a producenta Michel Seydoux
Pátek 25.11, 18:00

Maminka - Projekce za účasti réžisérky Céline Sciamma
Sobota 26.11, 18:00
Portrét dívky v plamenech - Projekce za účasti režisérky Céline Sciamma
Sobota 26. listopadu, 20:15 

Večer krátkých filmů - Za účasti režiséra filmu Lucienne ve světě bez samoty Geordy Couturiau, producentky Anaïs Bertrand a Christine Gendre z oddělení krátkých filmů Unifrance
Úterý 29.11, 18:30

Loni v Marienbadu - Projekce za účasti šefredaktora Marca Uzala Cahiers de cinéma
Středa 30. 11., 20:00 

 

 

Politika naší kulturní spolupráce, vysoká kvalita technického vybavení a pohodlí kinosálu Kina 35 lákají organizátory četných festivalů k pořádání filmových projekcí ve Francouzském institutu v Praze.

Ve spolupráci s českými a evropskými distributory organizuje Kino 35 předpremiérové projekce, jejichž cílem je zviditelnění filmových novinek a podpora jejich propagace, a to i mimo rámec festivalů. Rozličné aktivity Kina 35 jsou však též prostředkem k profesnímu setkávání a jeho prostory příhodné k pořádání vzdělávacích akcí se studenty FAMU či jiných soukromých filmových škol.   

Francouzský institut v Praze nabízí Kino 35 k pronájmu!