Národ Velryb

CZ

Národ Velryb

Promítání zdarma + diskuze na téma ekologických problémů hlubokomořské těžby

Zveme vás na promítání dokumentu a následnou diskuzi o problematice povolení těžby hlubokomořského dna. Promítání je součástí úsilí o zastavení těžby z mořského dna, kterou chtějí spustit těžařské korporace pro vlastní zisk na úkor zničení ekosystémů a biodiverzity. Mimo jiné může ohrozit život velryb, protože jim znemožní spolu komunikovat. 

Na promítání budete mít možnost podepsat výzvu za ochranu oceánských hlubin, dozvíte se více o majestátních mořských savcích a v následné diskuzi o problematice hlubokomořské těžby. Pokud byste to na promítání nezvládli, výzvu můžete podepsat a zjistit více informací k problematice zde.


Film bude promítán v češtině a následná diskuze bude též v češtině.

Vstup je zdarma


O filmu Národ velryb (2023)

Režie a scénář: Jean-Albert Lièvre

Jednoho dne objeví malý chlapec na odlehlé pláži vyplavenou velrybu. Během boje o její záchranu se vydáme na dobrodružnou výpravu za těmito neobyčejnými tvory. Tvory, kteří obývají světové oceány od nepaměti. Tento jedinečný dokument nás vezme na objevitelskou cestu jejich minulostí i současností. Jak se velryby domlouvají a dá se to vůbec zjistit? Jak spolupracují při lovu? Kde tráví zimu a kde léto? A dokážou i velrybí mláďata zlobit své rodiče? Pojďte se s námi vydat na nezapomenutelnou expedici do hlubin oceánu, kde dostanete odpovědi na všechny vaše otázky.