Jeden svět

Jeden svět


Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Identita, jistota, bezpečí. Jeden svět 2019 hledá, co nás spojuje. Prostřednictvím dokumentárních filmů a debat zaměří 21. ročník festivalu Jeden svět svou pozornost na nutnost vzájemného porozumění v dnešním stále rozdělenějším světě. Vlastní identita nám dává pocit jistoty a bezpečí, ale neměla by vytvářet ve společnosti příkopy, které nás rozdělují. Festival se zabývá otázkami rozdílností i společných hodnot a snaží se podpořit myšlenku vzájemné spolupráce a sdílení.

Festival letos uvede čtrnáct francouzských dokumentárních snímků. Mezi nejočekávanější dokumenty patří dva snímky uváděné v hlavní soutěži. Dokument Všechny vůně Iráku režisérů Leonarda Cohena a Ferauta Alaniho je neobvyklým svědectvím o životě v Iráku v době diktatury Saddáma Husajna. Novinář a reportér iráckého původu Feurat Alani, který inspiroval vznik tohoto animovaného snímku, se setká s diváky v kině Světozor 10. března. V hlavní soutěži se promítá rovněž snímek Kamenné srdce, bolestný portrét mladého afgánského uprchlíka, jehož autoři Claire Billet a Olivier Jobard představí v Praze svůj snímek ve světové premiéře. Režisér Michel Toesca uvede osobně projekci svého filmu Kam mě vítr zavane 16. března v Kině 35. Režisér François-Xavier Drouet, jehož dokument Převýchova byl uveden na festivalu Jeden svět v roce 2014, se vrací do Prahy se svým novým snímkem Čas lesů – Zemětaje, který popisuje průmyslové lesní hospodářství a jeho alternativy. Festival uvádí rovněž exkluzivní animovaný snímek zachycující soudní přelíčení s Walterem Sisulu, pozapomenutým bojovníkem proti apartheidu, jež byl vzorem Nelsona Mandely. Režisér Nicolas Champeaux uvede snímek osobně v auditoriu DOX 9. a 10. března.  

Kino 35 během festivalu promítne řadu dokumentů ze všech programových sekcí. Kompletní program filmů, které promítneme v rámci festivalu, najdete zde.

Boj

Hlasy moře

Novaja

Vynálezci zítřka

Znovu se nadechnout

Na jejích bedrech

Reds, do toho!

Nebuď pičus

Amal

Čonhova planeta

Soukromé bolesti

Co Walaa chce

Czech docs coming soon...

Anoteho archa

EXIT – Dát extremismu sbohem

iOstrov

Streamující lidová republika

Maďarsko 2018 -
V zákulisí demokracie

Všechny vůně Iráku

S láskou, Scott

Bezpodmínečná láska

Kam tě vítr zavane

 

Po skončení pražské části se festival Jeden svět uskuteční v dalších 36 městech České republiky. Předprodej a prodej vstupenek on-line a na místě. 

 

Vstupné 110 Kč
 

<< >>