FAMOTÉKA 2022 je tady!

FAMOTÉKA 2022 je tady!

Přijďte na premiéru magisterských filmů absolventů Filmové akademie Miroslava Ondříčka do Kina 35, ve čtvrtek 22.9. v 18:00! Ke zhlédnutí budou 4 absolventské filmy. Z toho dva dokumentární a dva hrané. 

100kc - promítání v češtině

  • DISCIPLÍNA (dokumentární film, 19 minut, režie: Klára Donné)

Studentky Univerzity obrany ráno neřeší, co si na sebe obléknou. Přirostly k vojenské uniformě a čeká je budoucnost v armádním prostředí, kde budou velet a chránit naši zem. Jak se tyto dívky snáší nelehké podmínky? Mohou na cvičišti projevit slabost? Nahlédnutí do kolektivu univerzity poodhalí způsob myšlení, se kterým studentky nahlíží na své poslání a s ním spojenou odpovědnost.

  • NA HRANICE (dokumentární film, 26 minut, režie: Filip Zangi)

Film sleduje cestu Tarase a Olgy - dvou Ukrajinských občanů žijících v ČR, kteří se 27.2.2022 - tři dny po propuknutí války na Ukrajině rozhodli vrátit do své domoviny. Jejich cesta proto míří na hranice Polska a Ukrajiny, odkud chtějí přejít do své rodné země. Olga je odhodlaná zachránit svého malého syna a odvézt ho do Prahy, zatímco Taras se chce se zbraní v ruce postavit nepřátelům a bránit svoji vlast. Podaří se jim v této extrémně napjaté situaci zachovat chladnou hlavu a úspěšně dojít na konec náročné a dlouhé cesty?

  • Co se stalo s kadeřníkem? (detektivní komedie, 33 min, režie: Bára Kočičková)

Detektivní komedie odhaluje případ mrtvého kadeřníka, kdy každý z přítomných má motiv k jeho vraždě. Předmětem filmu je povrchnost, přetvářka a falešně vybudované postavení ve společnosti. Kam až jsme schopni zajít, když nám tuhle idylku může někdo nabourat?

  • Vzhůru do ráje (psychologické drama, 59 minut, režie: Radim Grzybek)

Lýdie zažije pracovní vyhoření a rozhodne se s rodinou přestěhovat na venkov. Aby poznala nové sousedy - přidá se k občanské skupině, kde je nováčkem také bývalý voják Roman, který se snaží opět najít víru v lidi. Skupinu vede charismatický a mile vypadající Eliáš, který dokáže kohokoliv nadchnout pro svoji věc. Zpočátku se setkání jeví normálně - působí jako společensko-katolická a sousedská skupina z maloměsta. Postupně se odhaluje pravá tvář skupiny – Eliáš je fanatický manipulátor lačnící po moci a každého, kdo se mu postaví do cesty neváhá odstranit.