FEBIOFEST 2021

FEBIOFEST 2021

28. ročník mezinárodního filmového festivalu FEBIOFEST, který se bude konat v Praze v multiplexu Cinema City Slovanský dům od 17. do 24. září, přináší tradičně bohatý výběr francouzských filmů.

Francouzskou kinematografii zastupuje letos celkem jedenáct celovečerních snímků.
Jedním z nich je film Dobrý člověk režisérky Marie-Costille Mention-Schaar. Tento snímek byl přijat do výběru MFF Cannes 2020 a v hlavní roli tohoto komorního dramatu se představí Noémi Merlant. Režisérka osobně uvede svůj snímek v sobotu 18. 9. v 19h00 v Cinema City Slovanský dům a dále pak v pondělí 20. 9. v 19h00 v kině Pilotů.

Dalším výrazným snímkem je koprodukční film Noc králů. Režisér Philippe Lacôte, rodák z Pobřeží slonoviny, který slavil úspěch se svým debutem Run (2014) v Cannes, zde vypráví metaforický příběh války ve své rodné zemi. Snímek byl uveden na celé řadě významných mezinárodních festivalů (Rotterdam, Sundance či Mostra Benátky) a byl v roce 2021 nominován na Oscara za nejlepší mezinárodní film.    
Sekce Amnesty International Febiofest Award uvede koprodukční snímek Muž, který prodal svou kůži tuniské režisérky Kaouther Ben Hanii. Film získal cenu za nejlepší herecký výkon na festivalu v Benátkách v sekci Horizonty a rovněž nominaci na Oscara v kategorii nejlepší mezinárodní film.

V předpremiéře bude uveden francouzský snímek Slalom režisérky Charlène Favier, který byl vybrán do programu MFF Cannes 2022. V jedné z hlavních rolích se představí známý francouzský herec Jéremie Renier. Snímek uvede do české distribuce společnost Artcam.

Celkem Febiofest uvede 11 francouzských filmů a koprodukcí.
Febiofest v regionech: 20.09. – 09.10.
Kompletní program na www.febiofest.cz