FILMOVÁ VÝCHOVA S PROJEKTEM 100

FILMOVÁ VÝCHOVA S PROJEKTEM 100


Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

Projekt 100, to jsou „velké filmy na velkém plátně“, letos vlastně „velké muzikály na velkém plátně. Vybrali jsme pět titulů, které představí muzikál v celé jeho šíři i historickém kontextu, jsou divácky atraktivní a navíc ideální pro sledování v přítmí kinosálu.

Proč vidět jednotlivé filmy Projektu 100?

Zpívání v dešti je snad jediný z klasických muzikálů zlaté éry Hollywoodu, který nezestárl ani o jeden taneční krok. Romantická komedie, satira na Hollywood a nadto názorná lekce, jak to vypadalo, když do tiché dokonalosti němého filmu vtrhl zvuk, baví diváky už přes šedesát let – a dalších šedesát bezpochyby bavit bude. Věková skupina pro školní projekce: 12 – 19 let.

Limonádový Joe aneb Koňská opera potvrzuje nejen známý fakt, že „padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina", ale především skládá jiskřivou poctu brakovým kovbojkám, které jsme u nás točit nikdy neuměli, zato parodie nám šly náramně. Věková skupina pro školní projekce: 9 – 19 let.

Rocky Horror Picture Show je jeden z mála filmů, který si přízvisko „kultovní“ vyloženě zaslouží, a to nejen díky zápalu svých fanoušků, kteří plní speciální projekce nepřetržitě od vzniku filmu v roce 1975. Tato rozjařilá oslava všeho rozkošně pokleslého a nenormálního se vedle hereckého ansámblu dnes zvučných jmen jako Tim Curry, Susan Sarandonová či Meat Loaf může chlubit také úchvatně chytlavými písněmi, jež snímku vysloužily místo v muzikálové síni slávy. Věková skupina pro školní projekce: 15 – 19 let.

Vlasy mohou být vaším rozloučením s Milošem Formanem a potvrzením víry, že věk Vodnáře snad skutečně nastane. Pro všechny bez rozdílu délky vlasů. Strhující protiválečný muzikál vítězně prošel zkouškou časem, protože hodnoty, které brání, jsou hodnotami vždy a všude. Věková skupina pro školní projekce: 12 – 19 let.

Moulin Rouge je spektakulární spektákl, který vás bez milosti vtáhne do zběsilého víru emocí, hudby a popkulturních odkazů. Madonna, Alexandre Dumas, Queen, George Melies, Busby Berkeley, David Bowie... ve světě Moulin Rouge neexistují hranice času a kultury, vítězí jediné - láska! Věková skupina pro školní projekce: 12 – 19 let.

Harmonogram projekcí:

18. 9. 2018, 11:00                             Vlasy + host David Ondříček (v jednání)

2. 10. 2018, 11:00                             Zpívání v dešti + host Iva Hejlíčková

16. 10. 2018, 11:00                          Limonádový Joe + host Iva Hejlíčková

6. 11. 2018, 11:00                             Rocky Horror Picture Show + host Jiří Flígl

20. 11. 2018, 11:00                          Moulin Rouge + host Iva Hejlíčková

4. 12. 2018, 11:00                             Vlasy + host Iva Hejlíčková