Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu


www.festivalff.cz

Odesláním formuláře projevujete souhlas s našimi Podmínkami pro ochranu osobních údajů.

20. Festival francouzského filmu - oslava francouzské kinematografie

22 - 29/11/ 2017 Praha, 23-29/11/ 2017 Brno, České Budějovice, Ostrava, Hradec Králové

Jubilejní 20. ročník Festivalu francouzského filmu se ponese v duchu oslavy francouzské kinematografie a nabídne reprezentativní průřez francouzskou filmovou tvorbou. Festival slavnostně zahájí předpremiéra velmi očekávané komedie Michela Hazanaviciuse Obávaný, která sklidila úspěch na letošním festivalu v Cannes. V tomto poutavém a vtipném zpracování jednoho období ze života a tvorby nestora francouzské kinematografie Jean-Luc Godarda podává skvělý výkon známý a oblíbený herec Louis Garrel.
V předpremiéře uvede festival i další novinky z Cannes, mezi nimiž jsou i životopisné snímky Gauguin s Vincentem Casselem v hlavní roli, Rodin s Vincentem Lindonem, či poslední film Micheala Hanekeho Happy End s Isabelle Huppert a Jean-Louis Trintignantem v hlavních rolích.
Program 20. Festivalu francouzského filmu doplní soubor krátkých filmů Bratři Lumièrové, které před více než 120 lety natočili vynálezci kinematorgrafie bratři Louis a Auguste Lumièrovi. Pásmo jejich zrestaurovaných filmů vybrali a sestavili filmoví historici Bertrand Tavernier a Thierry Frémaux.
V rámci oslav jubilejního ročníku festivalu se diváci mohou vydat také na filmy z oficiálního výběru festivalu v Cannes z let 2011 - 2016.
Pražská část festivalu divákům nabídne retrospektivu výjimečného díla režiséra Jean-Pierre Melvilla, od jehož narození uplyne letos sto let.
Tradiční částí festivalu jsou také sekce Výběr české kritiky, Filmové hity a Večer krátkých filmů.

Doprovodná výstava Gaumont – 120 let kinematografie představí v Galerii 35 práci věhlasného filmového studia. Diváci se mohou těšit také na hudební vystoupení a francouzský trh.

Průběžně sledujte oficiální stránky Festivalu a jeho stránku na Facebooku

Tisková zpráva ke stažení